• hilla ben zion

איך מתאפרים לצילומים?


איך מתאפרים לצילומים?

כדאי לקחת מאפרת במיוחד או שמספיק אם אאפר את עצמי?

האם זה נכון שחצי מהאיפור "יורד" בתמונות ולכן צריך איפור מודגש?

אני ממש לא אוהבת להתאפר – זה חובה?

אני נתקלת בשאלות האלה על בסיס יומי ולכן החלטתי לכתוב את הפוסט הזה. לפני כן אני חייבת לסייג ולומר שההמלצות שלי הן אישיות ומתבססות על סגנון הצילום שלי וכמובן טעם אישי, אז קחו אותן בעירבון מוגבל ולא כתורה מסיני.

אם אתן מצטלמות אצל צלמ/ת אחר/ת (נו-נו-נו!) כדאי שתבררו איתו/ה מה ההמלצות שלו/ה לגבי איפור בצילומים.


אז נתחיל:

אני מצלמת בחוץ, בתאורה טבעית. בעבר, כשהייתי מצלמת בסטודיו עם תאורה מלאכותית, הייתי מבקשת מהמצולמות להתאפר בגלל שתאורה כזו אוהבת להוציא את כל הפגמים החוצה: רואים כל קמט קטנטן, פצעון ושערה סוררת.

יתרה מכך, הייתי ממליצה להתאפר אצל מאפרת מקצועית, כי איפור באופן חובבני לא תמיד הספיק ומה שנראה לנו טוב במראה לא נראה אותו דבר במצלמה. הייתי עובדת שעות בעיבוד תמונות כדי לתקן את הפגמים- קונסילר מרוח, מייקאפ לא תואם שנראה בקו הלסת, סומק כהה מדי...

עם הזמן עברתי לצלם בטבע עם תאורה טבעית וגיליתי שעם כל ההטבות של צילומי חוץ גם נושא האיפור הופך ליותר קליל: התאורה הרבה יותר רכה ומחמיאה, ואיפור מקצועי הוא כבר ממש לא "מאסט" אלא יותר במסגרת פינוק נחמד ליום הצילומים.

אבל רגע, לפני שאתן ממהרות לזרוק את המייקאפ והמסקרה... אני עדיין ממליצה להתאפר לפני צילומים.

גם אם את מאלה שלא אוהבות את המסכה הזו ומרגישה מאוד לא בנוח עם שכבת שפכטל על הפנים, כדאי לתת כמה טאצ' אפים קטנים לשדרוג המראה הכללי. בצילומי חוץ אנחנו רוצות להגיע למראה "פרשי", טבעי ומתוק ולא "עמוס".

לצורך העניין ריכזתי את המלצותיי בפוסט זה:

  1. מייקאפ / בסיס: לא חובה. אחת מההטבות בצילום בתאורה טבעית היא שהרבה מהפגמים מיטשטשים, כך שאם את לא רגילה למרוח מייקאפ ביומיום, יום הצילומים עצמו הוא ממש לא זמן להפוך לשפן נסיונות. אני כן ממליצה למי שיש לה אדמומיות בפנים למרוח שכבה דקה של בסיס ולבדוק שהוא תואם את הצוואר והמחשוף כדי שלא ייווצר הפס המעצבן הזה על קו הלסת שמראה מתי המייקאפ נגמר... בנות שלחוצות מחטטים בפנים, חצ'קונים, ושאריות מגיל ההתבגרות- אל. מאחר וכל תמונה שאני מוסרת לכן עוברת ריטוש הסימנים האלו לרוב לא יישארו או יוחלקו משמעותית. לא כדאי להעמיס עליהם שכבה של מייקאפ, זה מיותר. אז לסיכום: נשתמש במייקאפ רק כדי לנטרל אדמומיות וגם אז עם שכבה דקה בלי להעמיס.

  1. אזור עיניים: וואו, כמה המלצות יש לי כאן. אזור העיניים מבחינתי הוא האזור החשוב ביותר בתמונה. העיניים מביעות כל כך הרבה ויוצא מהן רגש שמספר את כל הסיפור של התמונה, ולכן חשוב לדאוג להן. בהרבה מהתמונות אני דואגת לטשטש את העיגולים השחורים של המצולמות (רואים מי לא ישנה טוב בהריון וקמה 500 פעם בלילה לפיפי...) אז הקדימו תרופה למכה ודאגו למרוח קונסילר מתחת לעיניים- חשוב מאוד. ועכשיו טפלו במסגרת- הריסים. לא להתקמצן על מסקרה! אני אוהבת בפוטושופ לעבור על הריסים וקצת להכהות ולחדד אותם כדי לתת קונטרסט לפנים, זה מוסיף המון. אבל כשמישהי מגיע עם ריסים שקפקפים בלי טיפת מסקרה, זה קצת מקשה... אז למרוח בנדיבות. ויודעות מה? לכו גם על ריסים מלאכותיים אם אפשר. אני יודעת שלהרבה בנות זה מרגיש מצויץ ומוגזם אבל זה נראה מהמם בתמונות. גבות: פה אין לי הרבה דרישות, גבות מסודרות, זה הכל. לא להדגיש יתר על המידה ולא להתעלם. לסדר כמה ימים לפני, למלא את הקרחות הקטנות אם יש, מסקרה שקופה וזהו. צלליות, עפרונות, אייליינר וכדומה: פה זה כבר טעם אישי, אני חושבת שבצילומי חוץ שנעשים באווירה טבעית לא צריך להגזים עם הצלליות, זה אמור להיות עדין מאוד וכשמישהי מגיעה עם צללית כחולה זועקת או עיפרון עיניים בצבע טורקיז נצנצים זה נראה לדעתי פחות טוב.

  1. סומק וקונטור: ח ו ב ה. שוב, באווירת ה"טבעי" לכו על סמקים עדינים, בייבי בלאש בתפוחי הלחיים שיראו מהמם כשתחייכו למצלמה. כדי שהפנים לא יראו חיוורות ו"שטוחות" בתמונות אני ממליצה לעשות קונטורינג עדין שיפסל אותן (כמה פעמים כתבתי 'עדין' בפוסט הזה? צריכה לספור אח"כ) ולא להגזים עם ברונזר כתום זועק. תנו הצללה קלה כדי להדגיש את עצמות הלחיים ונגיעות קטנות של היילייטר באזורים הנחוצים. כדי שהפנים שלנו לא יראו כמו כדור דיסקו זנחו בצד את השימר עם הנצנצים, יש לנו את אור השמש שייתן לנו גלואו Glow מהטבע אורגינל! מה צריך יותר מזה?

  1. שפתיים: כבר הבנתן שאני לא אוהבת נצנצים, נכון? אז גם כאן, מוותרות על הגלוס המבריק והולכות יותר על מראה מאט. אני יודעת שיש בנות שאוהבות להצטלם עם אודם מאוד דומיננטי שמשתלט על התמונה, ולגמרי זורמת איתן, רק מבקשת להביא עוד גוון לצילומים, אחד יותר טבעי.

ועכשיו כמה טיפים, בקטנה: - תביאו אתכן תיק איפור קטן עם המוצרים החיוניים: מסקרה, ליפסטיק לחידוש, פודרה, מראה קטנה ומגבונים להסרת איפור. - אתן מוזמנות לשלוח לי לפני הצילומים סלפי שלכן בתאורה טובה (אפשר באור יום מול חלון) כדי שאוכל לכוון אתכן למראה המושלם לצילומים.


יצחק רבין, רמת אמיר, צורן
054-7456505
כל הזכויות שמורות לסטודיו הילה בן ציון - מצטלמים בחוץ