פוסטים אחרונים

הטעויות שאנחנו עושים כשאנחנו מצלמים את הילדים שלנו

"לא משנה מה אני עושה, התמונות שלי לא יוצאות יפות מספיק"

"יש לי איזו #תמונה בראש, בדמיון, אבל אני פשוט לא מצליחה להוציא אותה כמו שצריך מהמצלמה"

"הילדים תמיד בורחים ממני ומהמצלמה"

"למה התמונות יוצאות חשוכות ומטושטשות כל כך?"

"זה ממש מבאס שאין לנו אפילו #תמונהמשפחתית אחת שאפשר להגדיל ולתלות בסלון."


אני שומעת את הקולות האלה הרבה, חלקם היו הקולות שבראש שלי הרבה מאוד זמן.


במאמר הזה אני רוצה לדבר אתכם על 6 הטעויות שאנחנו עושים כשאנחנו מצלמים את הילדים שלנו, וכמובן הפתרון שלהן.

מוכנים? מתחילים!


טעות מס' 1: מצלמים את הילדים מגבוה.


הכלל הראשון ב #צילוםילדים הוא: להתכופף. רדו לגובה העיניים של הילדים שלכם. אל תשכחו שאתם רוצים לספר ולהראות את העולם מזווית העיניים שלהם. כשאנחנו מצלמים את הילדים מגבוה הם נראים נמוכים ממה שהם באמת במציאות, והתמונה כולה מעוותת. ולכן, קודם כל יורדים למטה ומצלמים את הילדים מגובה העיניים שלהם.

אחרי שתצברו ניסיון אפשר בהחלט לשחק עם הפוזיציות ולנסות לצלם גם מלמעלה.


צלמו את הילדים מגובה העיניים


טעות מס' 2: לא מתחשבים בתאורה הטבעית


כן, אני יודעת שאתם הורים שלא מצלמים עם פלאשים של סטודיו וציוד טכני מסובך, אבל בכל זאת כדאי שתדעו שהמצלמה שלכם, כל מצלמה, גם זו של הסמארטפון, אוהבת אור. והרבה. אני שומעת הרבה תלונות על כך שתמונות יוצאות מטושטשות או חשוכות- מבלי להיכנס להסברים טכניים על צמצם, מהירות תריס וכו', אני יכולה להגיד לכם שזה קורה כנראה בגלל שאתם מצלמים בתנאי תאורה לא אידיאליים: בבית או במקום חשוך. אז מה עושים? מחפשים אור. איפה? לרוב, בחוץ.

בחוץ בדרך כלל תהיה את התאורה הטובה ביותר עבור התמונה שלכם.

אם החלטתם בכל זאת לצלם בבית כדאי שתסיטו את הוילונות והתריסים, הזמינו את קרני השמש להיכנס פנימה. צלמו ליד החלון כדי לקבל את אור היום הטבעי. שימו לב שלא בכל שעה כדאי לצלם בבית, אצלי למשל, יש חלונות גדולים מאוד. בשעה שמונה בבוקר כשהשמש עדיין לא חזקה וקופחת נכנס מעט מאוד אור וקשה לצלם, לעומת זאת בשעות אחר הצהריים לקראת השקיעה השמש כבר שולחת קרניים חזקות מאוד לתוך הבית. שימו לב למסלול השמש אצלכם בבית והיערכו בהתאם.


המצלמה שלכם אוהבת אור, תנו לה אותו


טעות מס' 3: מצלמים בתנאי תאורה חזקים מדי


לא החלטתי לבלבל אתכם. אני מבינה שזה אולי קצת מסובך, אבל אנסה להסביר. אמרתי לכם לנסות לצאת החוצה ולתפוס את השמש כי המצלמה שלכם אוהבת אור וכדי ליצור תמונה איכותית ומוארת אנחנו צריכים אור. ועכשיו אני מסייגת את דבריי. לפעמים אנחנו לא צריכים כל כך הרבה אור לתמונה. לפעמים יותר מדי אור יזיק לתמונה שלנו. איך? כשיש אור חזק הוא מטיל צללים על הפנים: העיניים, הגבות הסנטר. הוא שורף חלקים מהתמונה שלנו. ולכן אני ממליצה לכם לצלם או בשעות הבוקר המוקדמות או כשעתיים לפני השקיעה. אנחנו רוצים להשיג תאורה רכה שתחמיא לפני הילד ולרוב בשעות הצהריים לא נמצא אחת כזו.


נסו לצלם בשעות הבוקר המוקדמות או לפני השקיעה


טעות מס' 4: לא מתחשבים ברקע.


אז צילמתם תמונה מהממת של הילד בפארק. אממה? הוא עמד ממש מאחורי הפח זבל אז גם לפח זבל יש עכשיו תמונת פרופיל חדשה לפייסבוק. נשמע מוכר? או שצילמתם את הילד בסלון ואוי לבושות, מאחוריו רואים את כל הבלגן: הכלים שלא נכנסו למדיח, התיק על הרצפה, המגירות שהקטנצ'יק שלך החליט לבחון את תכולתן ולרוקן... אני לא אומרת שברגע שמצלמים לעבור לדום מתוח ולהבריק את הבית כמו לפני ביקור נשיא ארצות הברית, אבל לפני שאתם מצלמים הקדישו שניה לבחינת הרקע- מה אתם רוצים שיראו בתמונה? קחו בחשבון שככל שהרקע יהיה עמוס בפרטים

כך הוא יגזול את תשומת הלב מהאטרקציה האמיתית של התמונה: הילד שלכם.


שימו לב שהרקע שלכם אחיד ונקי, בלי חפצים מיותרים


טעות מס' 5: מצלמים בזמן לא מתאים.


אוי, איזה חמוד אוריקי. הוא חזר מהספר והוא נראה כל כך בוגר עם התספורת החדשה שלו. אני פשוט חייבת לצלם אותו, חכה שניה, מאמי,

אני מביאה את המצלמה.

רגע! סטופ!

לפני שאתם ממהרים לשלוף את האייפון או את המצלמה שלכם- אולי תבדקו אם הילד שלכם בכלל מוכן ורוצה להצטלם? אולי הוא עייף? אולי הוא רעב? אולי הוא סתם לא במצב רוח? יש גם ימים כאלה. מצב רוח מרומם הוא תנאי מס' 1 לצילום מוצלח.

אל תצפו לשיתוף פעולה אם הקטנצ'יק שלכם טרוד במחשבות על שנת הצהריים או הארוחה הבאה שלו.


מצב רוח טוב הוא חלק אינטגרלי מהתמונה שלכם