פוסטים אחרונים

Strike a pose- איך לצאת הכי מהממים בתמונות

"רק שתדעי, אני מזהירה מראש- אני ממש לא יודעת להצטלם."

"אוקיי, זה בסדר... רובנו לא ממש רגילים לסיטואציה הזו."

"כן, אבל אני ממש לא יודעת. אין לי מושג איפה לשים את הידיים, את הרגליים, לאן להתסתכל, למי לחייך... לכן אני יוצאת ממש לא פוטוגנית בתמונות."

זאת שיחה די שכיחה אצלי. אחרי שקובעים צילומים וסוגרים תאריך- פתאום כל הספקות והפחדים צצים.

אחד מהם, שתופס מקום די נכבד, הוא מה אם אני לא אצא טוב?

קצת מבאס לשלם על צילומים ובסוף להתאכזב מהתוצאות, לא?

רובנו לא מצטלמים באופן מקצועי לעיתים קרובות. אצל חלק הפעם האחרונה שעמדו מול מצלמה הייתה בחתונה שלהם. אז כדי למנוע מכם אכזבות וכדי שתגיעו מוכנים לצילומים, אני רוצה לחלוק אתכם כמה טיפים וכללים לגבי תנוחות, עמידה ופוזות למצלמה.

כלל מס' 1: לא תמיד חייבים להסתכל למצלמה

שוקינג! נכון?! אתם ממש לא חייבים להסתכל תמיד למצלמה ולחייך. נכון שזה נחמד למשך תמונה אחת, שתיים, שלוש.. אבל אם כל התמונות תהיו עם אותו מבט וחיוך "מלאכותי" זה יהיה קצת משעמם.

אז תרשו לעצמכם להסתכל על בן הזוג, על בת הזוג, על הילדים. לחייך אליהם, ללטף, לחבק ולנשק. כך התמונה נראית טבעית יותר וגם אתם מרגישים בנוח יותר מאשר למרוח חיוך על הפרצוף.

כלל מס' 2: הידיים שלכם חייבות להיות עסוקות. תמיד.

הרבה פעמים כשאנחנו מצטלמים אנחנו פתאום הופכים להיות מודעים לידיים שלנו. מה עושים בכלל עם המשוטים הארוכים האלה? איפה לשים אותם? טוב, פשוט נשאיר אותם להיטלטל להם לצד הגוף.

טעות!

הידיים שלכם חייבות להיות עסוקות. לגעת במשהו. עם אתם מצטלמים עם הילדים או בן/בת הזוג, געו בהם, שימו יד על הכתף, הראש, המותן. אם אתם לבד, שחקו בשיער, געו בגדר, שלבו ידיים. ותמיד עובד הכי טוב- ידיים בכיסים.

כלל מס' 3: כופפו ברכיים

גם הרגליים שלנו בצילומים פתאום מקבלות פוקוס. כדי ליצור תחושה יותר משוחררת ופחות קפוצה בתמונה, השתדלו לכופף את הברכיים שלכם ולא להשאיר את הרגליים מתוחות וישרות.

כלל מס' 4: תתאמנו!

זה הזמן להסתכל גם בתמונות ישנות של עצמכם וגם במראה.

תעברו על התמונות ותבחנו את עצמכם- מתי יצאתם טוב? מתי חייכתם חיוך שבאמת החמיא לכם ונראה טבעי ואמיתי? מה הדברים הקטנים שמציקים לכם? יש כאלה שיש להם אישיו עם סנטר כפול וצריכים לזכור להרים קצת את הפנים,

יש כאלה שלא מרוצים מהחיוך שלהם... נכון שלפעמים אנחנו בטוחים שאנחנו סתם בסרט ונלחצים משטויות אבל אם זה מפריע לכם בתמונות- תעבדו למציאת פתרון.

וטיפ קטן- אם עדיין לא התחברתם לפינטרסט זה הזמן לצלול לעומק ולבחון תמונות של הצילומים שאתם הולכים לעשות כדי לראות איך זה נראה, מה אנשים עושים, מה עובד ומה פחות.

כדי שלא תטרחו יותר מדי יצרתי לכם כמה לוחות להשראה ואתם מוזמנים להסתכל בהם כדי לקבל השראה ולהגיע לצילומים שלכם מוכנים:

פוזות למשפחות

פוזות לזוגות

כלל מס' 4: תתעלמו ממני

בסופו של דבר, התמונות המוצלחות ביותר בסשן משפחה/הריון/זוגיות הן אלה שבהן המצולמים מצליחים לשכוח קצת מקיומו של הצלם ופשוט להנות.

כשאתם עושים אווירון לילד באוויר, כשאתם סתם מניחים את הראש לרגע על הכתף של בן הזוג שלכם ונרגעים, אלה הרגעים האותנטיים ביותר והמרגשים באמת.

גם אם אתם חושבים שאין לכם את זה, שאתם לא מצטלמים יפה- אני יכולה לגלות לכם סוד:

אהבה היא תמיד פוטוגנית.