פוסטים אחרונים

צילומי תינוקות וילדים- מאיזה גיל אפשר להתחיל?

אני פוגשת הרבה אימהות שקצת מבולבלות לגבי השאלה- "מתי כדאי לקבוע צילומים לתינוק שלי?"

כל גיל מביא אתו גילויים והפתעות חדשות, טומן בחובו חיוך חדש, צחוק והתפתחות מוטורית כזו או אחרת. אז נכון שהילדים שלנו חמודים בכל גיל אבל יש שלבים שבהם יותר קל, נוח ונכון לקבוע עבורם צילומים.

תינוקות

אמל;ק: הזמן הרצוי הוא גיל חצי שנה-10 חודשים. עדיף תינוק שכבר יושב באופן עצמאי בלי להתנדנד לצדדים.

נולד לכם תינוק ואתם סופר-מתרגשים. הוא כזה חמוד! הוא כזה יפה! סבתא שלו אומרת שהוא ממש דוגמן ומחייך כל הזמן, ממש לפי הזמנה. חייבים לצלם אותו, מה, לא?

למרות הפיתוי הגדול, הייתי ממליצה לחכות קצת לפני שאתם מציבים את הקטנצ'יק שלכם לפני מצלמה מקצועית.

ככל שהוא יגדל כך הוא יהפוך לחברותי יותר, יצור קשר עין גם עם זרים, המבט שלו יהיה ממוקד יותר והוא גם יוכל להחזיק את הראש באופן יציב כשהוא שוכב על הבטן.

חלון הזמן הזה הוא בדרך כלל החל מגיל חצי שנה ועד גיל 10 חודשים.

רצוי לחכות שהתינוק ישב ביציבות ולא יתנדנד קדימה/אחורה. הוא לא חייב להתיישב עצמאית אלא רק לשבת על הטוסיק- כך התמונות שלכם יהיו מגוונות בבחינת תנוחות ותוכלו לצלם אותו לא רק כשהוא שכוב על הבטן.

אני יודעת שהרבה הורים אוהבים לתעד את הילדים שלהם כשהם בני שנה, יש בזה משהו סימבולי, יום ההולדת הראשון של הילד. יחד עם זאת, הרבה תינוקות עד גיל שנה כבר מתחילים לעשות את הצעדים הראשונים שלהם ולפתח עצמאות, ואז קצת קשה לבקש מהם להישאר על הטוסיק.

הם מתלהבים מהיכולות החדשות שלהם ונהנים להשוויץ בהן. אם לא בא לכם להתרוצץ אחרי תינוק פעלתן שבדיוק למד ללכת כדאי שתקבעו את הצילומים כמה חודשים מוקדם יותר.

פעוטות

אמל;ק: צילומים מגיל שנה וחצי עד שנתיים לא לבעלי לב חלש. אפשרי אבל מאתגר.

"גיל שנתיים הנורא"- מכירים? אז תנו לי לספר לכם משהו- עבדו עלינו, זה מתחיל הרבה לפני...

התינוק שלנו למד ללכת, פתאום הוא מגלה שהוא אדם נפרד, ישות נפרדת מאמא. הוא עצמאי. והוא רוצה לאכול את העולם. ליטרלי.

זהו גיל שמאוד קשה לצלם- מצד אחד כבר לא מדובר בתינוק קטן שאוהב לשבת מכורבל עם אמא כל היום- אלא בפעוט מלא מרץ שרוצה לחקור את הסביבה,

מצד שני- הוא עדיין קטן מדי כדי להבין התניות או אפילו את שיטת השוחד (שהיא לא עדיפה עליי אבל לפעמים אין מנוס אלא להשתמש בה)

צילומים בשלב הזה צריכים להיות מאוד טבעיים, זורמים ולא מבוימים- ויש בזה קסם מאוד מיוחד. יחד עם זאת, הם גם מלווים לא פעם בטנטרומים, בכי וצווחות "לא רוצה!"

אז אם החלטתם ללכת על זה בכל זאת, כמה המלצות:

  1. קחו אוויר והרבה. אתם הולכים לרוץ, לקפוץ ולנשוך שפתיים לא מעט במהלך השעתיים האלה.

  2. אבחנו את הילד שלכם: לכל פעוט יש את הקצב שלו. יש פעוטות שאוהבים לשבת ולחקור את הסביבה ויש כאלה שב-5 דקות מקיפים את העולם עם הנעלי צעד ראשון שלהם. אם הפעוט שלהם הוא מאוד דעתן, אוהב שדברים נעשים "בדרך שלו", שונא להיות על הידיים, ואוהב להיות בתנועה מתמדת- אולי כדאי לחכות עם הצילומים קצת עד שיגדל.

ילדים

אמל;ק: מגיל שלוש-גיל 90, בואו להצטלם ולהנות :)

גיל שלוש הוא הגיל האהוב עליי לצילומים. עדיין יש תמימות ילדותית ומתוקה ויחד עם זאת בגרות מסוימת שמאפשרת לילד או לילדה לשתף פעולה בצילומים.

חשוב מאוד לשתף את הילדים במטרת הצילומים, לספר להם איך זה הולך להיות ולהכין אותם מראש.

אל תצפו מילדים בגיל הזה, למרות שהם נראים לנו כבר גדולים ובוגרים, שיחייכו בהזמנה ויתנהגו למופת. הם עדיין ילדים קטנים.

כדי לגרום לצילומים להצליח כדאי שתתייחסו אליהם כאל יום כיף משפחתי ופשוט תנו לילדים להנות. תצחיקו אותם, תשירו איתם, תספרו סיפורים, תרימו אותם על הידיים, תחבקו ותנשקו.

והכי כיף בגיל שלוש שכבר אפשר להתחיל לשחד! בקטנה, כן?

אז אפשר בכיף להביא שוקולד קטן או צעצוע כמתנה לילד שעמד בגבורה במשימת הצילומים.